Search

Kuidas hooldada orgaanilisest puuvillast riideid?

Orgaanilise puuvilla puhul algab kõik mahevillakasvatajatest, kes töötavad tavapäraste puuvillakasvatajatega vägagi erinevalt. Orgaanilistes puuvillakasvandustes ei ole tavapärastes põllumajandusmeetodites kasutatavaid kangeid kemikaale ega pestitsiide, mistõttu põllumehed veedavad puuvilla hooldamisel rohkem aega, et tagada

põllukultuuride tervislikkus ja jätkusuutlikus. Mahepuuvillast kasvatatud ja rangelt kontrollitud tootmisprotsessidega riided pakuvad meile parimat võimalikku kvaliteeti, nende eest hoolitsemine võiks samuti olla erilise tähelepanu ja hoole all.Pakume üldiseid näpunäiteid orgaanilisest puuvillast tehtud rõivaste hooldamiseks, pesemisel ja kuivatamisel.


Pesemine


Peamine soovitus on, et lugege alati hooldussildi juhiseid. See on õige hoolduse alus. Tavapäraseid puuvillaseid riideid töödeldakse tavaliselt kemikaalidega, et suurendada kanga kuumustaluvust. Orgaanilist puuvilla aga ei töödelda, mistõttu võib kõrgel kuumusel puuvill kahaneda ca 10%. Sel juhul riideeseme kokkutõmbumist on rohkem märgata selle pikkusest, laiuse puhul suurt vahet ei ole. Kuid kokkutõmbumise pärast ei tasu liigselt muretseda, tasub vaid jälgida hooldussildi juhiseid ja pesta soovitatud kuumusega. GOTS sertifitseeritud rõivad vajavad tavaliselt 30 kraadi, mitte rohkem.


Kindlasti ei tasu erinevat värvi riideid koos pesta. Peske kõiki valgeid ja tumedaid toone eraldi, see soovitus kehtib alati ka nn tavapäraste puuvillaste riiete puhul. See hoiab ära olukorra kus mõned tumedamad värvid rikuvad teie heleda pesu jäädavalt ära.


Pesupesuvahendi valimisel eelistage pehmet või spetsiaalselt orgaanilisele puuvillale sobivat pesuvahendit. Need pesuvahendid on õrnad nii rõivastele kui ka nahale. Tavapärased pesuvahendid on täis liiga tugevaid abrasiivseid kemikaale või optilisi kirjastajaid, mis orgaanilisele kangale ei sobi. Ka kõik trükitud detailid (disain) saavad kasu pehmest pesuvahendist, värvid ei tuhmu ja püsivad kauem erksad. Orgaanilisest puuvillast riietele trükitakse enamasti veebaasil värvidega, see on keskkonna- ja nahasõbralik trükivärv mis ei kannata nii karme pesemise tingimusi nagu tavariidetööstuse trükid mis on tehtud plastisol värvidega. Enne pesemist ja kuivatamist tasub riided alati ka tagurpidi pöörata, see aidata neid ka pleekimise eest kaitsta.


Kuivatamine ja triikimine


Tavaliselt oleme harjunud panema riided kuivama kas nöörile või restile, kuid mõned orgaanilisest puuvillast riided näevad pärast tasapinnalist kuivatamist paremad välja. Nööril kuivatamine jätab pehmele kangale jäljed ja murdekohad ning võib lausa toote välja venitada. Proovige ka tasapinnalist kuivatamist, võite meeldivalt üllatuda.


Soovitame ka õues kuivatamist, pole midagi paremat kui värskes õhus kuivatatud riided. Võimalusel asetage tumedat värvi riided varjulisemasse kohta kuhu päike otse peale ei paista, sest päikesekiired pleegitavad. Kui varjulist kohta pole võtta siis kindlasti tasuks riided pahupidi pöörata.


Triikimine aitab riiete väljanägemisele tohutult kaasa, kuid õhema puuvilla jaoks kasutage madalat kuumust. Orgaanilist puuvilla pole keemiliselt eeltöödeldud ja seega see ei kannata kõrget temperatuuri. Enne triikimist kontrollige alati triikraua kuumuse astet. Ja kui kortsud on liiga kangekaelsed siis esimese asjana tasub proovida neist lahti saada kasutades veeauru. Enamustel triikraudadel on see funktsioon olemas. Kuid ärge kasutage vana vett, vahetage see enne iga kasutamist välja.


Hoolitse oma pesumasina eest


Kuigi pesuainet sisestatakse pesumasina kaudu, ei tähenda see seda, et pesumasin ennast ise peseks, seda peab omakorda eraldi pesema. Looduslike koostisosadega nagu valge äädikas ja söögisooda saab pesumasina ilusti puhtaks. Need looduslikud variandid aitavad vabaneda hallitusest, sodist ja kogunenud seebikivist. Nii et kindlasti puhastage ka oma pesumasinat, see aitab riietel kauem ilusad välja näha.


Järeldus


Orgaanilist puuvilla koheldakse kogu tootmisprotsessi vältel tavapärasest puuvillast erinevalt, mis tähendab, et hooldusjuhised võivad nende kahe valmistoote puhul oluliselt erineda. Orgaaniliste puuvillaste kangaste kudumine ja värvus mõjutavad ka seda, kuidas neid hooldada tuleb, seega on oluline jälgida hooldusjuhiseid. Üldiselt on orgaaniline puuvill kuumusele tundlikum ja seega ei tasu ületada soovitatud pesemise temperatuuri.

Ehkki mugav on kõiki riideid korraga pessu visatada, tasuks kaaluda eraldi pesu nii värvide kui ka kuumuse astme järgi. Täpselt nii nagu iga toote hooldusjuhisel kirjas on, see aitab riietel kauem värske ja uus välja näha. Nii saate ostetud rõivastest maksimumi võtta, muutes oma ostu veelgi paremaks investeeringuks.


Vaadake ka meie toodete hooldusjuhiseid.

22 views0 comments

Recent Posts

See All